regularne ćwiczenia dna miednicy

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Sprzęt do treningu przy nietrzymaniu moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym lepiej, albowiem ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie prędko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.