hydrolat w domu

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem stosowane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednakowoż i o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.