terapia alkoholizm Kraków

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia alkoholowa

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół znawców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, trzeba asystować w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także zainicjować debatę na temat dostępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma stosownego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.