Opony rowerowe 27

Motocykliści czy kierowcy różnego typu samochodów znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać weselić się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go należycie przygotować. Sporo osób jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony do roweru duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower dogłębnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.