nowa restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują równie pyszne dania takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są też nie tak znane włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i jedzenie z wielu zakątków Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Obiad na włoską modę koniecznie powinien obejmować również wino. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. Gdzie zjeśc w Krakowie Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroki zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film