Kraków mobilizuje się na wybory

Najważniejszym z globalnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie województwa są nie dostosowane do tak dużego natężenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na polskich drogach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.